Wysokie tętno po przebudzeniu

Od ponad trzech tygodni z rana po przebudzeniu mam wysokie tętno dochodzące nawet do 110 uderzeń na minutę. Po południu zwykle puls spada do 80-85. Byłem na konsultacjach kardiologicznych i EKG za każdym razem wychodziło prawidłowo. Badania krwi też w porządku (oprócz OB które wyszło 16 przy normie do 12). W ostatnich dniach dochodzą do tego problemy ze snem, budzę się codzień ok. 5 nad ranem i już nie mogę zasnąć, do tego problemy z trawieniem (może być to skutkiem stresu związanego z obawami o serce) Dodam że na początku grudnia brałem antybiotyk przez 10 dni, ale nie wiem czy ma to związek z tym.

Lek. Bartosz Domagała

Byc może Pańskie objawy związane są z błędnym kołem stresu- stresuje pan się sercem w związku z czym bije ono szybciej , a w efekcie nie może Pan spać. Proponował bym wykluczenie zaburzeń lękowych jako przyczynę przyspieszonego tetna