Wysokie tętno podczas ćwiczeń na siłowni

Mam 35 lat, mam zamiar wrócić do ćwiczenia na siłowni.Nie wiem czy nie powinnam wcześniej zgłosić się do kardiologa aby zbadać swoje tętno.Kiedy zaczynałam ćwiczyć tętno było bardzo wysokie później nieco się ustabilizowało, trener był zdziwiony, że przy tak wysokim tętnie ja nie jestem wcale zmęczona i pozwolił mi ćwiczyć ale cały czas obserować i starać się utrzymywać na pewnym poziomie.Czy w moim wieku powinnam zrobić badania aby móc ćwiczyć i nie martwić się, że coś złego się wydarzy ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie wartości tętna miała Pani podczas ćwiczeń. Jeśli bowiem 140, wymaga to dokładniejszej diagnostyki kardiologicznej, jeśli jednak 100, najpewniej nie ma powodów do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem POZ.