Wysokie tętno u 20-letniej osoby a nerwica

mam prawie 20 lat i caly czas utrzymuje mi sie wysokie tętno w granicach 95,100.mialam robione badania w kierunku tarczycy.takie tętno utrzymuje mi sie nawet caly dzien.mam nerwice czy to moze przez to?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wskazania do stymulacji serca

Rozrusznik serca służy do elektrycznego pobudzania rytmu serca, tym samym ratuje życie wielu osobom. Warto wiedzieć, jakie są wskazania do zastosowania stymulacji serca.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Przyczyn tego typu dolegliwości może być kilka, nerwica również. Proponuję udać się do kardiologa.

0

Witam,
wskazana jest konsultacja kardiologiczna, w celu wykluczenia chorób serca.
Zaburzenia lękowe objawiają się przyspieszonym tętnem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty