Wysokie tętno w 26. tygodniu ciąży

Witam. mampytanie ponieważ jestem e ciązy już w 26 tygodniu ciąży i przy badaniu u lekarza ciśnienie mam w normie natomiast tętno serca dochodzi nawet di 140 (ale jest to wynikiem stresu-już tak mam jak ide do lekarza ) a przebywając w domu gdy mieze to tętno mam 100 . lekarz skierował mnie do kardiologa . Czy powinnam się martwić. a pozatym czuje się dobrze

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost tętna w trakcie ciąży jest zjawiskiem normalnym, jednak 140/min jest mimo wszystko wartością zbyt wysoką, stąd dla pewności zalecana jest konsultacja kardiologiczna. Jednak rzeczywiście - główną przyczyną w tym przypadku może być stres.