Wysokie ułożenie szyjki macicy w 9. miesiącu ciąży

Witam. Jestem w samej koncowce ciazy, wedlug ostatniego usg termin wyszedl na 9. Stycznia. Po ostatniej wizycie u ginekologa okazalo sie ze szyjka macicy jest wysoko i maluch odpycha sie glowka, wiec nic nie wskazuje na porod w najblizszym czasie. Czy mam obawiac sie zatrucia wodami? Pani doktor nie chce wyslac mnie na zadne badania zeby sprawdzic w jakim stanie jest dzidzius i wody.. Boje sie o jego zdrowie

To tylko świadczy, że jeszcze jest czas na poród, że ciąża nie jest jeszcze w pełni dojrzała. Termin porodu zawsze mówi o przybliżonym okresie porodu. Proszę spokojnie czekać i spełniać zalecenia ginekologa. Niepokoić się można dopiero po około 2 tygodniach przedłużającego się okresu porodu.