Wysokie ustawienie kopuł przeponowych

O czym moze swiadczyc wysokie ustawienie kopul przeponowych.Sylwetka serca o zaakcentowanej komorzr lewej.Dyskretnie poszrzona aorta.Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze kr.TH

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną wysokiego ustawienia kopuł przepony może być otyłość, ciąża, guz w jamie brzusznej (duży), płyn w jamie otrzewnej czy obustronne porażenie nerwu przeponowego. Warto udać się na wizytę do lekarza.