Wysokie wartości monocytów, ALP u niemowlęcia po operacji anatomicznej serca

Witam, Proszę o interpretację wysokich wartości: % monocytów 9,3 liczba monocytów 1,19 fosfataza alkaliczna ALP 498,4. Syn ma 3 mc i jest po operacji anatomicznej serca

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podwyższony poziom ALP jest wyższy u dzieci, niż u dorosłych (możliwe, że stąd podana przy wyniku norma) i jest prawidłowy dla 3-miesięcznego dziecka. Wartość monocytów jest również w prawidłowym dla niemowląt zakresie.