Wysokie wyniki TSH i antyTPO 6 miesięcy po porodzie

Witam, Mam pytanie jestem 6 miesiecy po porodzie i wczoraj zrobilam badania na tarczyce poniewaz w ciazy mialam TSH 4,0 i lekarz zapisal mi letrox. Wyniki mnie zszokowaly: TSH 16 (norma 0,2-4,2) Anty TPO przeciwciała >700 (norma 0,0-35) Nie wiem co myslec jestem przerazona wizyte mam dopiero ma październik. Co moze byc powodem takich wysokich wynikow?? Dodam ze biore tabletki antykoncepcyjne nie wiem czy to ma wplyw ?? Czy przy takich wynikach bede mogla miec jeszcze dzieci??

Witam Panią,

Ma Pani niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto. Powinna Pani rozpocząć leczenie L-tyroksyną w dobranej przez lekarza dawce. Po wyrównaniu choroby może mieć Pani dzieci. Wynikiem wysokiego TSH jest nasilone autoimmunologiczne zapalenie tarczycy prowadzące do jej niedoczynności. Po porodzie często choroby autoimmunologiczne ulegają nasileniu. Tabletki antykoncepcyjne nie mają aż tak dużego wpływu na stężenie TSH.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.. med.Marek Derkacz