Wysokość przestrzeni międzytrzonowych zachowana z cechami niewielkiej krawędziowej osteofytozy
witam serdecznie jak interpretować wynik badania radiologicznego: RTG KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO : kyfoza oraz wysokość przestrzeni międzytrzonowych zachowana z cechami niewielkiej krawędziowej osteofytozy w części środkowo- dolnej oraz RTG KLP: Płuca bez zmian naciekowych. Obrysy przepony gładkie, kąty wolne. Sylwetka serca o zachowanych wymiarach

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Wynik badania prawidłowy. Osteofity powstają w wyniku zmian przeciążeniowych i zapalnych.