Wystająca kość poniżej wyrwanego zęba

Witam. 3 tygodnie temu mialam wykonana ekstrakcje zęba-dolnej siodemki.Niepokoi mnie wystajaca kosc ponizej wyrwanego zeba tzn na dziąsle. Wyczuwam ją językiem i boli mnie. Nawet jak przelykam jedzenie to boli mnie po tej stronie gardła. Wczesniej przed usunięciem nie mialam takich dolegliwosci.. Zdjęcie rtg nic nie wykazalo niepokojacego..Nie wiem juz co to moze byc..

Dzień dobry. Czasem po wyrwaniu zęba pozostają ostre kanty zębodołu. Takie ostre kanty, może nawet zakończone szpicem potrafią przebijać dziąsło i wywoływać uciążliwe, ale niewielkie dolegliwości. Organizm sam zaokrągla brzegi kostne, niestety potrafi to dość długo trwać. Czasem ułamuje się taki kawałeczek i wydostaje przez cienkie dziąsło zębodołu. Może Pani poprosić lekarza o poprawienie brzegów kostnych, musi to jednak zrobić chirurgicznie. Albo proszę się uzbroić w cierpliwość, a wyrostek zębodołowy wkrótce się przebuduję.