Wystające bąbelki na ręku i szyi - co to takiego?

Jakiś rok temu pojawiła mi się kropka przy nadgarstku. Jak ją zdrapałem to się znów goiła i powracała, potem zrobiły się kolejne mam ich na szyi około 10. Co to może być?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn opisanych objawów może być bardzo wiele. W pierwszej kolejności proszę się zastanowić czy objawy nie są związane z alergią - na przykład na pasek od zegarka, stosowany kosmetyk, środki czystości.
Innym powodem mogą być zmiany w przebiegu infekcji, a także choroby skóry. Zmiany skórne mogą towarzyszyć także chorobom ogóloustrojowym.

Niestety konieczna jest wizyta u lekarza, dopiero na podstawie badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu będzie możliwość postawienia rozpoznania i zalecenia leczenia.
Najlepiej udać się do dermatologa.

Pozdrawiam