Wystające szwy po usunięciu wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową

Witam. 2 tygodnie tamu miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową. na drugi dzień po operacji zostałam wypisana ze szpitala. dodam że operacja odbyła się w holenderskim szpitalu.mam 3 niewielkie rany bez widocznych szwów. myślałam że ich nie ma wcale ale 3 dni temu zauważyłam że z rany pod pępkiem wystaje na kilka milimetrów jakaś żyłka przypuszczam że to szew. moje pytanie brzmi czy mogli założyć szwy podskórne i co zrobić z tą wystającą. z góry dziękuje za odpowiedź

Szwy podskórne z reguły są rozpuszczalne, więc proszę nic nie robić

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani - Decyzja o założeniu szwów podskórnych - jest bardzo indywidualna. Zależy m/innymi od grubości tkanki podskórnej. Osobiście, nigdy - jeżeli nie muszę - nie zakładam takich szwów (jest to ciało obce, z którym Pani organizm będzie walczył). Zabieg usunięcia wyrostka, moim zdaniem został przeprowadzony prawidłowo, wypis ze szpitala , zgodnie z regułami w UE.
Rana po wprowadzonym troakarze w okolicy pępkowej, zawsze goi się znacznie trudniej i dłużej. Proszę o kilkudniową cierpliwość. Jeżeli nadal stan Pani, będzie budził wątpliwości - zalecam zgłosić się do lekarza operującego,
Pozdrawiam, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.