Wystające żebra u 16-miesięcznego dziecka

mój 16 mies syn ma szeroką klatkę piersiową, szczegól widać jak leży ma wystające żebra i jak próbuje wstać to pod żebrami pojawia się wypukłość, ja też mam takie wystające żebra i jestem szczupłą osobą, synek też należy do szczupłych. Ma też wystający brzuszek ale przyczyną są gł wzdęcia (szukamy przyczyny w pokarm). Pytałam pedriatry czy mamy iść do ortopedy, czy coś robić powiedziała że nie trzeba. Bierzemy cały czas wit D, ma też jeszcze małe ciemiączko.Sama nie wiem co myśleć. Może basen

prawdopodobnie ma przepuklinę kresy białej i dlatego ma duży brzuszek, poza tym jaka witaminę D pani podaje? jeśli bez recepty - tzn jest to suplement diety czyli nie wiadomo co tam w środku jest. Proszę zawsze kupować wit. D zarejestrowaną jako lekarstwo , taka witamina jest VIGANTOL ( 5 zł na 2 miesiące!) Witamine podajemy do buzi, nigdy do butelki z mlekiem.
Na wystające żeberka trzeba wykonywać ćwiczenia mięśni skośnych brzucha tzn balansowanie tułowia dziecka w pozycji 1/2 siedzącej.