Wystający brzuch

Witam. Mam 23 lata, 2 lata temu urodziłam synka. Zrzuciłam nadwagę ale od jakiegoś czasu mam wystający brzuszek. Czym to może być spowodowane? Staram się jeść 5 nie za dużych posiłków, jeżdżę na rowerze, ciągle jestem w ruchu. Co mogę zrobić żeby ten brzuch mi tak nie wystawał? Źle się przez to czuję bo wyglądam jakbym była w ciąży. Będę wdzięczna za pomoc.

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji warto poszukać programu ćwiczeń dobranego pod kątem wzmocnienia mięśni brzucha. Proszę także zwrócić szczególną uwagę na przyjmowane posiłki. Warto aby nie były to puste kalorie.

Witam, gratuluję powrotu do formy i wyregulowania ilości posiłków!
Ze swojej strony polecałabym dodatkowo:
- spożywanie węglowodanów złożonych tj. kasze, brązowy ryż, pełnoziarniste pieczywo, otręby, warzywa;
- wypijać w ciągu doby 1,5-2l wody mineralnej niegazowanej;
- unikać łączenia obiadu ze słodkim deserem - to zapobiegnie fermentacji treści pokarmowej, a w konsekwencji wzdęciom;
- unikać alkoholu oraz cukru, to sprzyja odkładaniu się tłuszczyku na brzuchu;
- nie przesalać potraw – sól zatrzymuje wodę w organizmie;