Wystający brzuch i małe piersi

Przy wzroście 175 cm, ważę 66 kg (mam 18 lat) czy ważę za dużo? Mam wystający brzuch i nie wiem czym to jest spowodowane, reszta ciała jest w normie. Odżywiam się zdrowo i od 3 tygodni regularnie ćwiczę dość intensywnie. Drugim problemem są małe piersi. Moja mama ma miseczkę D, a ja A czy piersi jeszcze urosną?

Witaj,

Twoja obecna masa ciała jest prawidłowa, nawet idealna.
Wstający brzuch może być spowodowany kilkoma przyczynami tj. nieregularne wypróżnianie,(zaparcia), wzdęcia, słabe mięśni e brzucha, lub porostu taka budowa ciała.
Przede wszystkim zacznij wykonywać ćwiczenia aerobowe oraz wzmacniające mięsne brzucha.
Co do diety jedz 5 małych posiłków w ciągu dni a, najlepiej łatwostrawnych.

Na wielkość biustu wpływają czynniki genetyczne, hormonalne oraz stan odżywienia organizmu. Jesteś dość szczupłą osobą, a bardzo rzadko take osoby mają duże piersi.
Ponadto spójrz na babcie od strony mamy i taty i popatrz na wielość ich piersi.
Jesteś dość młodą osobą. Wielkość biustu zmieni a się w ciąży, w okresie menopauzy.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Wagę ma Pani w normie, wystający brzuch może być powodowany przez wzdęcia, choroby przewodu pokarmowego a nawet skrzywienia kręgosłupa. Produkty bogate w fitoestrogeny wpływają na podział komórek w piersiach.