Wystający brzuch u 13-latka

nazywam sie grajan mam 13 lat waze 49kg mam wzrostu 150. moj obwud pasa to 85cm a klatki piersiowej 81cm. czy to dobrz czy źla i jak to zmienic zeby miec plaski brzuch a nie wystawająca galarete
13 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Według siatek centylowych zarówno twoja waga jak i wzrost są proporcjonalne dla twojego wieku. Jeżeli masz '' brzuszek'' warto wzmocnić nieco mięśnie brzucha poprzez regularne ćwiczenia.

Witam, odstający brzuch to problem coraz większej ilości osób. Pamiętaj, że na odkładanie się tkanki tłuszczowej składa się nie tylko niewłaściwa dieta, ale także brak aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch polecam artykuł http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch Dieta powinna być natomiast urozmaicona, zawierać 4-5 posiłków w ciągu dnia, nie powinna być obfita w słodycze czy tłuste produkty. Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowego/prawidłowego odżywiania i do nich się stosuj. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.