Wystający brzuch u 21-latki

Witam. Od paru miesięcy mam problem z wystającym brzuchem. Mam 21 lat, 167cm wzrostu i ważę 51 kg. Jestem szczupła więc tym bardziej mnie to niepokoi, nigdy nie miałam takich problemów. Brzuch nie jest tłusty, raczej przypomina piłkę, mam wrażenie że się powiększa. Ogólnie jem dużo i duże posiłki ale zawsze tyle jadłam. Dodam, że nie mam problemów z wypróżnianiem (przynajmniej jedno dziennie). Czy ćwiczenia pomogą czy może dolega mi jakaś choroba? Proszę o pomoc.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Powiększenie obwodu brzucha może wynikać z wielu przyczyn, np. zaburzeń homonalnych, ciąży, powiększania narządów wewnętrznych. Uważam, że w Pani przypadku wymagana jest pilna konsultacja lekarska w celu wyeliminowania powyższych przyczyn.