Wystający kręg kręgosłupa C4

Wystający kręg kręgosłupa C4, wystaję trochę względemm C3 i trochę bardziej względem C5. Nic nie boli, żadnych dolegliwości nie odczuwam tylko zamierzam zacząć ćwiczyć na siłowni chće wiedzieć czy to nic grożnego

Kręg c4 nie powinien "wystawać". Wyrostek kolczysty tego kręgu jest trudno dostępny palpacji. Należało by wykonać badanie odc. szyjnego aby wykluczyć np. zniesienie lordozy szyjnej. W kręgosłupie szyjnym ustawionym w kifozie, wykonywanie ćwiczeń siłowych może pogłębiać tą kifozę i prowadzić do dyskopatii.