Wystający na zewnątrz pępek

Mój pępek wystaje na zewnątrz mam tak od urodzenia dlaczego? co było tego przyczyną?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pępek jest blizną po odciętej pępowinie. Jeśli w trakcie jej gojenia doszło do powikłań, efekt kosmetyczny może być taki jak u Pani. Jeśli przeszkadza Pani wygląd pępka sugeruję skontaktować się z lekarzem chirurgiem plastykiem i wykonać zabieg jego korekcji.

To tylko takie estetyczne zaburzenie. W taki sposób pewnie uformował się pępek po urodzeniu (odmiana anatomiczna - jednak na pewno trzeba wykluczyć przepuklinę pępkową - w tej sprawie należy skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem). Konkretnej przyczyny uformowania tak pępka nie ma. To tylko taka anatomiczna odmiana.