Wystający obojczyk u 22-letniej osoby

Witam. Kilka miesięcy temu zauważyłem, że lewy obojczyk bardziej wystaje i jest trochę niżej niż prawy przy mostku. Miewam w tej okolicy ból gdy się budzę. Także jak podnoszę lewą rękę do góry. Trenuję tylko piłkę nożną.Nigdy nie miałem urazu przy obojczyku. Nie podnoszę hantli. Raz są bóle, raz ich nie ma. Ostatnio pojawiają się często. Proszę o pomoc.

Nie widząc Pana trudno jednoznacznie określić. Z doświadczenia zawodowego wiem, że w piłce nożnej bardzo częste są urazy barków. Zmiana ułożenia może być wynikiem zwichnięcia stawu lub uszkodzenia kompresyjnego. Polecam kontakt z fizjoterapeutą lub ortopedą.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki