Wystający odbyt i swędzenie

Witam. Od kilku miesięcy mojego odbytu wystaje jakby różowy płatek. Nie przeszkadzało mi to, tyle że od kilku tygodni strasznie mnie swędzi w okolicy odbytu :( Próbowałam maści Procto-glywenol i ostatnio czopków Proctosedon.Pierwszy znacząco zniwelował świąd, ale nic się nie schowało, natomiast drugi, w niczym nie pomaga a nawet pogarsza, bo od czasu do czasu odczuwam świąd i pieczenie.Praktycznie codziennie robię nasiadówki w ciepłej, a nawet gorącej wodzie.Proszę o pomoc, bo wycięcia się boję.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

szanowna Pani, Witam,
Problem bardzo częsty, z opisu wynika że, ma Pani tzw. "przerosły fałd odbytniczy" (który, często jest pozostałością po ostrym zapaleniu hemoroidów).
Niestety, nie ma innego leczenia, jak chirurgiczne usuniecie.(zabieg krótki, bezpieczny, w znieczuleniu, bez powikłań) .
Czopki, maść, nasiadówki - nie dają jednak pewności cofnięcia zmiany. Właśnie ten fałd jest drażniony przez przylegające pośladki - stąd uporczywy świąd i dyskomfort. Obecnie dysponujemy świetnymi lekami, które zniwelują te objawy - tyle, pojawią się one ponownie za kilka tygodni/miesięcy. Ale co dalej - dalej mamy do czynienia z przyczyna, świąd powróci).
Dlatego proponuję rozwiązanie chirurgiczne - do Pani decyzji.
Serdecznie pozdrawiam, Wojciech Kawiorski

Nasiadówki ciepłe - nie gorące w naparze z kory dębu. Trzeba będzie pokazać problem chirurgowi lub proctologowi i ten oceni jaki sposób leczenia.