Wystający pieprzyk w okolicy pępka

Witam, mam taki problem, otóż od urodzenia obok pępka mam wystający pieprzyk zawsze był koloru skóry ostatnio zmienił barwę na czarną i zaczął lekko swędzieć. Byłam u dermatologa który zbadał mnie dermatoskopem stwierdził, że wygląda to dziwnie jakby podeszło krwią, dostałam skierowanie na usunięcie tego znamienia barwinkowego D22 z badaniem pod mikroskopem. Czy to znamię jest czymś bardzo poważnym? I co to znaczy, że podeszło krwią? Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję!

Dzień dobry,

Po usunięciu znamienia zostanie ono przebadane histopatologicznie- dopiero wtedy uzyska Pani więcej informacji na temat jego charakteru.

Pozdrawiam serdecznie.

W takich przypadkach wykonuje się dermoskopię - zwykle wystarcza 10 sekund, żeby postawić diagnozę, bez wycinania i długiego czekania na wynik.