Wystąpienie alergii na srebro

Witam. Problem polega na tym, że nagle po wielu latach noszenia srebrnych pierścionków na palcach wyskoczyły mi swędzące krostki z płynem surowiczym. Po zdjęciu biżuterii po paru dniach wszystko wraca do normy, jednak gdy po wyleczeniu nakładam pierścionki, po paru godzinach problem wraca. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów, uczuleń i.t.p. Czy to uczulenie na srebro? I czy możliwe jest pojawienie się uczulenia tak nagle, z dnia na dzień ?

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwe i wynika najpewniej z uczulenia na stopy innych metali dodane do srebra celem jego wzmocnienia. Warto wykonać testy skórne.