Wystąpienie cukrzycy po porodzie u 33-latki

Mam wazne pytanie. Moja zona zostala pare miesiecy po porodzie dostala cukrzycy. Ma 33 lata i w szpitalu w anglii poinformowali nas ze jest to cukrzyca typu 1. Od tego czasu minelo juz 9 miesiecy i moja zona bierze insuline. Nie zrobiono badan na obecnosc antycial niszczacych tszustke i teraz wydaje nam sie ze popelniono blad! Czy istnieje taka mozliwosc ze byla to cukrzyca pociazowa ktora powinno sie leczyc inaczej, bez insuliny? Czy jesli tak jest, mozna jeszcze sie wyleczyc?

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.

Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.

Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli