Wystąpienie owulacji przy krążku Nuvaring

Witam, stosuję nuvaring już pół roku. W ostatnim cyklu jak i w tym, w czasie gdyby normalnie miała by miejsce owulacja boli mnie brzuch jak na okres. I boli tak aż do okresu. Czy to możliwe żeby faktycznie wystąpiła owulacja? Dziwi mnie to, bo zaczęło się nagle. Od jakiegos czasu mam również wahania nastrojów(drażliwość i płaczliwość) zapewne skutki uboczne krążka

Piotr Pilarski

Ten ból także najprawdopodobniej jest skutkiem ubocznym krążka lub przyczyna jest zupełnie inna. Sugeruję wizytę u ginekologa. Możliwe, że konieczna będzie rezygnacja przez pewien czas z tej formy antykoncepcji.

Pozdrawiam.