Wystąpienie wątpliwości w związku

Byliśmy ze sobą 2,5 roku.On jest teraz za granicą,chciał zarobić na lepszy wspólny start tutaj.Były gorsze chwile, ale zawsze byliśmy dla siebie najważniejsi.Mówił,że kocha i to okazywał,aż w jednej chwili naszły go wątpliwości podjudzane przez jego mamę czy to ma sens i co do mnie czuje.Chciał czasu do namysłu,stwierdził, że to jednak nie to,ale dodał,że bałby się spojrzeć w oczy mi i moim rodzicom. Pogubił się.Nie chcę się poddać, ale nie wiem co robić -walczyć czy może milczeć aż on to zrobi?

Emigracja zarobkowa to ogromna próba dla związku. Być może jest tak, że Państwa związek jest właśnie w kryzysie. Jeśli partner podejmie decyzję o rozstaniu, to nie będzie Pani miała na to specjalnie wpływu i pozostanie Pani uporać się z własnym bólem w tej sytuacji. Jeśli natomiast udałoby się przekonać partnera do rozmowy bezpośredniej, mając na uwadze ile Państwa wcześniej łączyło i jakie mieliście plany, to byłoby to najkorzystniejsze. Uważam, że powinna Pani zaproponować rozmowę partnerowi (byłemu partnerowi?), by wiedzieć co się dzieje. Partner się być może pogubił, ale Pani też ma prawo do jasności. Powodzenia

Dzień dobry, w tej sytuacji może pani jedynie dążyć do szczerej, bezpośredniej rozmowy z partnerem. Zachęcam żeby opowiedziała mu pani o swoich uczuciach, o tym jak ważna osobą jest dla pani, jeżeli jednak partner uzna, że nie chce kontynuować związku to niewiele można zrobić. Nie mamy takiej władzy aby kogoś zmusić do związku z nami. Pozdrawiam.