Wystąpienie wysokiego ciśnienia, kłucie w okolicy serca i drętwienie ręki

witam od 2 tygodni mam problem dostałam wysokiego cisnienia jednorazowego 180/110 poszłam do lekarza zrobili mi dno oka zmiany 1 stopnia ekg wporządku pół roku temu robiłam bilans na układ krążenia wszystkie wyniki prawidłowe niepokoi mnie kłucia koło serca oraz dziwna ręka lewa się robi jakby drętwiała czy to cos się zaczyna dziac od serca dodam ze biorę leki od dwuch tygodni betaloc zot rano oraz piramil na noc cisnienie mam teraz 110/70 lub 120/80

Witam! Jeśli opisane objawy występują w związku z wysiłkiem fizycznym bądź stresem emocjonalnym, mogą wiązać się z niedokrwieniem mięśnia sercowego. Jeżeli tak się dzieje warto wykonać 24-godzinne monitorowanie ekg (tzw. holter), które pozwoli ocenić dynamikę zmian ekg podczas całej doby.