Występowanie tłuszczako-mięsaków

czy tłuszczak zawsze jest "miękki i przesuwalny"bo wszedzie piszą ze tłuszczak jest miękki i mozna go przesuwac a tylko tłuszczako mięsniak jest twardy. pytam bo moja znajoma ma na złączeniu uda i pachwiny twardego guza pod skóra z poczatku byl mały ale urósł i z biopsji wyszło że to tłuszczak znajoma juz sie wystraszyla ze to tłuszako mięsniak gdyz mowi sie ze ten przewaznie wystepuje w pachwinach

Tłuszczak w badaniu nie zawsze musi być miękki i przesuwalny! Nie jest prawdą , że przeważnie występuje w pachwinach! Ja proponowałbyym na początek badanie usg , bo może ono wiele pomóc oceniając charakter tkanki całego guza! Jeśli chodzi o diagnostykę - to b.wiele zależy od wielkości guza! Guzy do 5cm średnicy usuwa się od razu w całości - tzw. biopsja wycinająca! Wykonywanie biopsji cienkoigłowej nigdy nie ma pewności , czy trafiło się w miejsce ,gdzie są komórki nowotworowe - bo nie musza być w całym guzie TŁUSZCZAKOMIĘSAKA!!! - a nie TŁUSZCZAKOMIĘSNIAKA!!! - który z tluszczaka - czyli guza łagodnego przeszedł w zlośliwego TLUSZCZAKOMIĘSAKA!!! Zalecam zdecydowanie wizytę u chirurga lub chirurga onkologa!!! zż