Wysuszona, podrażniona i pomarszczona skóra pod oczami po użyciu nowego kosmetyku

Uzylam nowego kosmetyku i nastepnego dnia rano obudzilam sie z lekko opuchnietymi oczami. Oczy lzawily. Drugiego dnia opuchlizna zeszla ale pod oczami skora jest wysuszona , podrazniona i pomarszczona. Probowalam aplikowac tlusty krem nivea ale dzis mija juz 4 dzien a nie widac poprawy. Prosze o pomoc

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
doraźnie powinny pomóc leki antyalergiczne oraz wapno dla alergików. Pani skóra potrzebuje nie tyle natłuszczenia, które zapewnia krem Nivea, ale też wyraźnej odbudowy ochronnej bariery hydrolipidowej. Proszę zatem zwrócić uwagę na kremy z niską zawartością mocznika.

Witam serdecznie,
prawdopodobnie doszło do podrażnienia skóry wokół oczu. W tej sytuacji należy zastosować delikatny preparat, hypoalergiczny lub przebadany okulistycznie, np. Cerko Cerkopil krem pod oczy i na powieki, Flos Lek żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem lekarskim, Flos Lek Krem pod oczy do skóry wrażliwej. Ewentualnie można zastosować okłady na oczy z naparu ze świetlika. Jeśli nie minie, konieczna może się okazać wizyta u lekarza.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

W tej sytuacji zapewne pomocne będą leki antyhistaminowe, które w małych ilościach dostepne są bez recepty. Ponadto należy oczywiście odstawić ów produkt, który Panią uczulił i już do niego nie wracać.
A ukoić i uzupełnić brakujące w skórze lipidy pomoże m.in krem Cethapil.
Jeśli te działania nie przyniosą oczekiwanego rezultatu należy zgłosić się do lekarza.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska