Wysuszona skóra od ochraniaczy piłkarskich

Witam serdecznie. Mój 7 letni syn od ochraniaczy piłkarskich ma bardzo wysuszoną, swędząca skórę na piszczelach. Skóra jest zaczerwieniona i popękana, również przez drapanie zmienionych miejsc. Czy jest dostępny w aptece preparat bez recepty, który spowodowałby poprawę jej stanu. Do tej pory używałam Alantanu i gliceryny ale słabo pomagają. Pozdrawiam i dziękuję

Witam! Do pielęgnacji popękanej i wysuszonej skóry najlepiej jest używać dostępnych w aptekach emolientów o właściwościach długotrwale nawilżających skórę. Warto zadbać aby oprócz balsamu stosować również płyny i żele do kąpieli oraz aby dziecko kąpało się w letniej (a nie gorącej) wodzie, która dodatkowo nie podrażnia skóry.