Wysuwanie jedynek do przodu 6 lat po noszeniu aparatu stałego

Witam. 6 lat temu nosiłam aparat stały, niestety teraz widzę , że jedynki wysuwają sie do przodu a dwójki chowają.Reszta zębów jest prosto. czy w takiej sytuacji muszę nosić po raz drugi aparat stały czy są inne metody leczenia?Dziękuję Izabela

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do stomatologa.

Oczywiście istnieją inne metody. Ważniejsze jest jednak poznanie przyczyn nawrotu wady - często jest to wada postawy powodująca napięcie mięśni. Pozdrawiam