Wysuwanie się pochwy u 50-latki

Witam, wczoraj odkryłam w trakcie podmywania się taka gulę wysuwającą się z pochwy. Wiem, ze musze iść natychmiast do ginekologa. Chciałabym jednak ostudzić emocje. U ginekologa byłam w tym roku, wszystko było ok. Mam 50 lat, od 9 lat nie miesiączkuję, ale regularnie współżyje z mężem. Myślę, że hormony spowodowały osłabienie wiązadeł i coś tam mi się opuszcza. Czy mogę podnosić walizkę, czy będę mogła współżyć i czy operacyjnie można sprawę zażegnać. Z poważaniem. Marta

Witam,
problem wypadania narządu rodnego należy skonsultować z lekarzem ginekologiem, który zaproponuje najbardziej odpowiednią metodę postępowania.
Operacja zwykle przynosi dobre rezultaty.

Odradzałabym dźwiganie jakichkolwiek przedmiotów, ciężką pracę fizyczną, aby nie pogłębić problemu wypadania narządu rodnego.

Współżyć obecnie Pani może, aczkolwiek należy liczyć się z uczuciem dyskomfortu.

pozdrawiam!