Wysyp pryszczy po mikrodermabrazji

Jestem po pierwszym zabiegu mikrodermabrazji i czuje widze ze na twarzy pojawiaja mi sie nowe pryscze wysyp dlaczego tak jest zostala zle wykonana?

Witam serdecznie,
zabieg mikrodermabrazji jest dość mocno ingerujący w skórę, gdyż polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka. Wszystko zależy od tego jaki był stan stan wyjściowy skóry. To zabieg porównywalny z oczyszczaniem manualnym, po którym również stan skóry delikatnie pogarsza się. Zabiegi najlepiej wykonać w serii- pod koniec serii problem powinien zniknąć. Drugą opcją pogorszenia stanu skóry mo9że być źle wysterylizowana końcówka narzędzia, co mogło skutkować zakażeniem skóry. Pozdrawiam.

Witam bardzo często po zabiegach mikrodermabrazji oraz peelingach medycznych skóra naturalnie oczyszcza się. Jeśli krostek jest dużo polecam wizytę u dermatologa- przepisze on odpowiednią maść aby krostki szybciej wygoiły się.