Wysyp wyprysków a pogoda

Witam. Przez pogodę Moja cera znacznie straciła na wartości.. Duży wysyp wyprysków, których nie idzie okiełznać..bo po jednym, pojawia się drugi.. Przez wiele miesięcy Moja cera była bardzo spokojna. Cóż mogę zrobić w swoim zakresie, czy z domowych środków/produktów, bądź na co zwrócić uwagę, aby to zminimalizować? Nie za sprawą cudów od dermatologa.

Przede wszystkim powinna Pani zadbać o dokładne oczyszczanie skóry oraz nawilżanie. Wypryski mogą być jak najbardziej reakcją na duże nasłonecznienie - krem z wysokim filtrem, ochrona przed słońcem ( proszę niepotrzebnie nie wystawiać się na słońce ). Punktowo może Pani stosować preparaty zawierające cynk ( jednak wysuszają one skórę ).
Jeśli stan Pani skóry nie poprawi się, proszę skontaktować się z dermatologiem - być może przyczyną nie jest tylko zmiana pogody.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Lepiej jest wyleczyć problem niż zmagać sie z nim co chwilę.