Wysyp zmian skórnych po zastosowaniu Atrederm

Witam stosuję Atrederm 0,025% od jakiegoś tygodnia. Najpierw trzy dni pod kolei, potem dwudniowa przerwa i jedna aplikacja. Reakcja skóry to lekkie zaczerwienienie i wysyp pryszczy. 1. Czy to normalna reakcja? 2. Czy ten wysyp należy przeczekać, czy dalej stosować Atrederm, czy można stosować jakiś preparat równolegle? 3. Proszę o doradzenie jaki byłby najlepszy preparat, na receptę? lub bez recepty?

To normalna reakcja. Pierwszy miesiąc leczenia może tak wyglądać. Inna sprawa, że zaczął się sezon słoneczny i Atrederm, uwrażliwiając skórę na światło słoneczne, może spowodować nawet oparzenia. Do wyboru zatem są dwie drogi: albo Atrederm i krem z filtrem nr 50, albo zmiana leku. Na czas letni można przejść na Skinoren, jest bez recepty.