Wysypka bezpośrednio po kąpieli

Mam pytanie co może oznaczać nieswedząca wysypka bezpośrednio po kąpieli. Znika po około godzinie, ma koror czerwony,plamki małe, nie grudkowata. Na nogach i dekoldzie. Pytałam lekarza i niestety nie wiedział. Dodam,ze mam 20lat, mało choruje. 3 msc temu mialam infekcje wirusowa z wysypka i goraczka, pozatym nic. Dodam,ze to nie reakcja alergiczna ponieważ przetestowałam juz nie raz zmiane płynów, wszystko mam antyalergiczne a wysypka nadal jest. Widoczne mam równiez naczynia krwionosne:(

witam,
Czynniki fizyczne, do których między innymi należy temperatura, mogą wyzwalać reakcje alergiczne. Natomiast być może w tym wypadku przyczyną zmian jest cera naczyniowa.
U niektórych osób po ekspozycji skóry na zimno lub ciepło występuje pokrzywka. W wielu przypadkach dolegliwości można zmniejszyć, przez profilaktyczne przyjmowanie pewnych leków. Rozpoznanie choroby może być jednak postawione tylko po uprzednim zbadani przez lekarza, dokładnym zebraniu wywiadu i wykonaniu odpowiednich testów. W tym celu konieczna jest wizyta u dermatologa - do tego specjalisty nie jest konieczne skierowanie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.