Wysypka - czy to może być alergia?

Od ponad tygodnia utrzymuje się na mojej skórze wysypka. Jest bardzo dziwna, ponieważ tak jakby się rozlewa. Byłam u lekarza i na pogotowiu, ale powiedzieli mi, że to ospa. Tylko, że ja już ospę przechodziłam jak byłam mała. Ale, gdyby to jednak była ospa to bym miała gorączkę, a nie mam. Poza tym zamiast znikać to ona się jeszcze bardziej rozprzestrzenia. Mam w domu psa, kiedyś byłam uczulona na sierść, więc pomyślałam, że to może jest alergia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Diagnostyka zmian skórnych jest trudna i zawsze wymaga bezpośredniej oceny przez lekarza. Jeśli wspomniana choroba w dzieciństwie rzeczywiście była ospa wietrzną, obecna wysypka ma raczej inną etiologię.

Typowa wysypka alergiczna ma postać pokrzywki i zwykle jest swędząca.
Doradzam udanie się do dermatologa bądź izbę przyjęć szpitala zakaźnego, gdyż rozprzestrzenianie się zmian może być niepokojące i nie należy tego bagatelizować.

Pozdrawiam