Wysypka i alergia pokarmowa u dziecka

Witam Syn 6 lat od 3 dni mój syn ma wysypke Czerwone placki na plecach (2-3) lekko ciepłe, na twarzy, szyji pojawiaja sie placki i 2-3 małe czerwone kropki. Dostaje Fenistil, uczulenie troche znika i nie swedzi. Pózniejjest nawrót uczulenia. Lekarz stwierdził uczulenie pokarmowe. Nie dajemy mu produktów mlecznych oraz czekolady, nie ma to wpływu na jego uczulenie (dziecko od 6 lat opiera swoje sniadanie na produktach mlecznych) Osobiscie podejrzewam zakażną chorobe (różyczka) Syn nie ma gorączki

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest przeprowadzenie badania przedmiotowego. Bez oceny zmian skórnych, uszczegółowienia wywiadu lekarskiego i badania trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić czy powodem dolegliwości jest alergia pokarmowa, czy też uogólniona infekcja manifestująca się zmianami skórnym.