Wysypka i krostki na przedramieniu, brzuchu, nogach oraz szyi

witam,dostalam dziwnej wysypki, najpierw pojawila sie na prawym przedramieniu (myslalam początkowo ze to ugryzienie po komarze) jednak nastepniego dnia czerwone, bardzo swedzace palmki,krostki pojawily sie na brzuchu oraz nogach a takze na szyi. Nie mam pojęcia co to moze byc, nigdy nie bylam na nic uczulona. Pomyślanym ze to moze byc moze uczulenie od vanisha( ostatnio mialam spory kontakt z tym preparatem) jednak w takim przypadku wydaje mi sie ze wysypka pojawiłaby sie od razu???????

Witam. Wysypki o charakterze alergicznym nie zawsze pojawiają się bezpośrednio po kontakcie z alergenem. Proponuję zastosować dostępne w aptekach bez recepty leki antyhistaminowe i maść z hydrocortizonem na zmienione miejsca. Jeśli zmiany nie będą miały tendencji do ustępowania proszę skontaktować się z lekarzem.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl