Wysypka i sucha skóra w ciąży - co jest powodem tych dolegliwości?

Witam. Jestem w ciąży i już od jakiegoś czasu nie potrafię uporać się z suchą, wrażliwą skórą - w zasadzie na całym ciele. Drażni mnie każdy szew w ubraniu. Ostatnio pojawiło się zaczerwienienie i bardzo sucha skóra na wierzchu dłoni oraz wysypka i lekkie opuchnięcie pod kolanami. Byłam u lekarza i zapewnił mnie, że skoro nie mam nadciśnienia i nie występuje białkomocz to po prostu taka już jestem. Ale skąd biorą się takie dolegliwości w ciąży? Hormony? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zmiany skórne są wynikiem zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie kobiety podczas ciąży. Aby złagodzić dolegliwości powinna Pani nawilżać skórę. Zarówno poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości płynów do organizmu, jak i używanie balsamów nawilżających skórę przeznaczonych dla kobiet w ciąży.
Ze względu na to, że skóra w czasie ciąży jest bardzo wrażliwa warto zwrocić uwagę na proszek, którego Pani używa do prania.
Pozdrawiam