Wysypka na brzuchu po rozpoczęciu ćwiczeń

Dzień dobry. Po ćwiczeniach (nie od razu, po tygodniu, dwóch od rozpoczęcia ćwiczeń na brzuch) pojawiła się u mnie wysypka. Różowe krostki. Z każdym dniem ćwiczeń jest mocniejsza. Przechodzi kiedy na dłuższy czas przestaje ćwiczyć. Nie mogą to być potówki bo poza tymi ćwiczeniami jeżdżę 15h tygodniowo konno oraz chodzę na squasha gdzie pocę się dużo intensywniej a wysypka nie występuje. Głównie pojawia się na brzuchu, ale też pośladkach, plecach i rękach. Jestem bardzo szczupła, 170 i 45kg wagi

Aleksander Ropielewski

Raczej należy to łączyć z nadkażeniem spowodowanym intensywnym poceniem się okolicy brzucha lub brudną matą/podłogą lub innymi przyrządami do ćwiczeń jakie Pani stosuje. Na pewno nie wynika to z samego ćwiczenia mięśni brzucha. W przypadku utrzymywania się dolegliwości prosze skontakować się z dermatologiem. Możliwe, że wysypka w ogóle nie ma związku z ćwiczeniami.