Wysypka na brzuchu u 6-miesięcznego dziecka

Witam.Mój 6 miesieczny Synek je juz bardzo duzo rzeczy i dobrze je toleruje. Niedawno jednak dałam mu biszkopcika dla dzieci i dostał wysypke na brzuszku tak samo miał po deserku ze zbożem odstawilam.Przeszło.Wczoraj dałam mu sucharka dla dzieci od 6 miesiaca dziś rano znów wysypka na brzuszku.Nie sadze ze to wina glutenu bo od 4 miesiaca nieświadomie podawalam mu deserki z glutenem i tolerowal je i do dzisiaj toleruje.wczoraj tez pierwszy raz jadł deserek o smaku czekolady. Moze to to ?

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia testów prowokacyjnych albo testów odstawienia nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie. Możliwe, że jest to kwestia jakiegoś środka konserwującego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Droga Mamo,

to może być gluten, ale także czekolada. Radziłabym odstawić oba produkty na kilka dni, po czym spróbować podać kaszkę glutenową.

Niestety w przypadku glutenu dziecko może nabyć nietolerancję na gluten podczas tych kilku tygodniu ekspozycji. W takim przypadku należy skonsultować się z pediatrą, który prawdopodobnie zaleci ponowne wprowadzenie glutenu około 11 miesiąca życia.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
p.s. a tymczasem zapraszam na nasz FB gdzie znajdzie Pani dużo zdrowych i lekkich przepisów: www.facebook.com/FoodDiet