Wysypka na brzuchu u 6-miesięcznego dziecka a nietolerancja glutenu

Witam mój 6 miesieczny synek dostał dzis czerwonej wysypki na brzuszku. Podejrzewam ze po spożyciu biszkopcika lub deserku ze zbożem. Czy tak moze objawiac sie nietolerancja na glutem ? Glutem podawałam mu już wcześniej chyba nawet nie zawsze świadomie. Załatwia sie bardzo ładnie, nie boli go brzuszek, nie ulewa, ma dobry apetyt jedynie ta dzisiejsza wysypka.czy powinnam odstawić glutem czy pomimo wysypki moge kontynuować aż organizm przywyknie?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Z Pani opisu można jedynie podejrzewać, że wysypka mogła być spowodowana reakcją na składnik biszkoptu lub deseru zbożowego. Nie sposób powiedzieć bez przeprowadzenia testów na jaki składnik była to reakcja. Poza tym nietolerancji na gluten towarzysza bolesne wzdęcia, biegunki, zaburzenia wzrostu, utrata masy ciała, niedobory żywieniowe. W przypadku nietolerancji na gluten nie można liczyć na to że organizm przywyknie do glutenu. Podsumowując mogę stwierdzić że wysypka nie jest reakcją na gluten i Pani syn nie ma objawów celiakii.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski