Wysypka na brzuchu u córki po zjedzeniu zupy fasolowej i rosołu

witam moja córka jadla ostatnio zupe fasolowa i rosól od czego mogła dostac wysypki na całym brzuszku?fasolowa jadła 2 dni wczesnie zanim pojawiła sie wysypka i tylko 4 łyzeczki zupki.czy rosół mógł uczulić taki nasz domowy?

Jeżeli ma Pani podejrzenie alergii najlepiej jest monitorować wszystkie spożywane przez dziecko produkty (wraz z tym jakie surowce zostały wykorzystane do ich przygotowania) oraz kosmetyki i środki czystości. Dobrze jest przez jakiś czas prowadzić odpowiedni dzienniczek i zapisywać tam produkty, aby na wypadek wystąpienia reakcji móc jasno ustalić co jest jej przyczyną. Potencjalnie uczulić może każdy produkt spożywczy, ale reakacja na skórze jest przeważnie szybsza niż 2 dni. Przygotowywanie żywności w domu nie wpływa na jej alergenność - znaczenie ma jedynie to czy dziecko jest wrażliwe na dane surowce czy nie. Polecałabym Pani wizytę u specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie postępowanie mogące ustalić czy i na co dziecko jest uczulone.