Wysypka na brzuszku niemowlaka

Moje dziecko ma 2 miesiące i 2 tygodnie. ponad Dwa tygodnie temu braliśmy antybiotyk ospamox bral go 7 dni. Po skończeniu antybiotyku dostał wysypki na karku plecach i brzuszku teraz troszkę nawet na raczkach. karmię mm bebilon pepti dha1. Co to może być? Lekarz mówi że wygląda na uczulenie. Ale nie wprowadzalismy nic nowego.

Szanowna Pani
Jeśli dostaje takie mleko pediatra musiał podejrzewać już wcześniej że dziecko choruje na alergię pokarmowa. Z drugiej strony ten antybiotyk może mieć działania niepożądane w postaci wysypki. Jeśli alergia występuje w bliższej i lub dalszej rodzinie- wskazana jest wykonanie badan z krwi ige swoiste panel pokarmowy. I konsultacja alergologa z wynikami.

Odporność dziecka została osłabiona przez zastosowanie antybiotyku - to może być normalna reakcja. Warto nadal stosować probiotyk, do tego można stosować miejscowo kremy lub maści łagodzące. Jeśli stan będzie się utrzymywał, należy zgłosić się ponownie do lekarza.