Wysypka na całym ciele od kilku lat. Czy to alergia?

Mój chłopak (22 lata) ma od kilku lat wysypkę na całym ciele, są to małe czerwone krostki. Najwięcej występuje ich na brzuchu i przedramionach. Dodatkowo ma on bardzo jasną karnację i wiecznie podkrążone oczy. Czy przyczyną mogą być pasożyty? Nie wiemy czy ma on alergię na cokolwiek, je wszystko i nie występowało raczej żadne zaostrzenie owej wysypki po spożyciu jakiegokolwiek produktu. Jest ona jednak uciążliwa, widoczna i szorstka w dotyku. Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety nie da się udzielić odpowiedzi na zadawane przez Panią pytania bez dokładnego zbadania i zebrania wywiadu.
Konieczna jest wizyta u lekarza - proszę namówić chłopaka na wizytę u lekarza rodzinnego lub dermatologa.

Pozdrawiam