Wysypka na ciele a prawdopodobieństwo różyczki

Witam, czy możliwe jest aby być chorym na różyczkę (nigdy nie chorowałam wcześniej na nią) i mieć wysypkę TYLKO na wewnętrznej stronie rąk, całe nogi i pół brzucha, zaś twarz, plecy, dekolt i szyja jest bez wysypki. Wysypkę zauważylam najpierw na wew. stronie przedramion i na łydkach. Potem grudeczki zrobiły się czerwone. Mam 31 lat. Mam to już od tygodnia. Kiedy zniknie i jak uchronić się przed powikłaniami??

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście, że może Pani chorować na różyczkę. Proponuję skierować się do lekarza POZ, na podstawie samego opisu nie można stwierdzić tej jednostki chorobowej. Konieczne jest badanie lekarski. Lekarz też zaleci odpowiednie postępowanie.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.