Wysypka na ciele - jak ją leczyć?

Witam. Mój syn ma 5 lat i ma wysypkę w zgięciach łokci i kolan oraz na brzuchu i plecach i na pośladkach. Wysypka jest bardzo drobna. Zauważyłem, że po zjedzeniu banana ma wysypkę, ale ona wogóle nie znika po jakimś czasie. Jak mogę go wyleczyć z tej wysypki. Proszę o poradę.

ponad rok temu

Witam!
Opisywana przez Pana lokalizacja zmian skórnych oraz zauważony związek ze spożywaniem bananów wskazywać może na alergiczny charakter wysypki. W tej sytuacji leczenie polega przede wszystkim na unikaniu alergenów, odpowiedniej pielęgnacji (przede wszystkim natłuszczaniu odpowiednimi kosmetykami skóry dziecka), często także na przyjmowaniu leków przeciwalergicznych.

Niestety nie jest możliwe postawienie diagnozy przez internet, dlatego najlepiej aby wybrał się Pan z synem do lekarza (lekarza rodzinnego lub dermatologa), który zdiagnozuje przyczynę wysypki i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.