Wysypka na ciele oraz bóle stawów

Od jakiś 3 tygodni mam wysypka na ciebie. Po tyg wybrałam sie do dermatologa i powiedzial ze to zwyczajna pokrzywka przepisal mi leki przeciwhistaminowe. Po wizycie u lekarza zaczelam odczuwac bole stawow kolan łokci a także nadgarstka. Mam tez obrzęk na palcach u dłoni. Co to może być prosze serdecznie o porade. Pozdrawiam i dziękuje.

Witam! Opisane objawy mogą być wyrazem ogólnoustrojowej nadwrażliwości powstałej na skutek kontaktu z alergenem lub wirusem. Mogą być również pierwsza manifestacją chorób reumatologicznych. Myślę że w tej sytuacji warto wykonać podstawowe badania (morfologia z rozmazem, OB, CRP) oraz skonsultować się z lekarzem POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie i zbierze dokładny wywiad.