Wysypka na dłoniach a możliwe przyczyny

Witam.Mam problem z dłonmi od okolo 2-3 tygodni. Na początku wysypka była mala ale zaczeła sie powiekszac. Chcę dodac ze w tym okresie( 2-3 tyygodni) miałem suchą skore, a w pracy uzywam rekawiczek ochronnych i mam pytanie czy to jest przyczyna ?? W nocy (ttroszke bardziej) i w dzien odczuwam swędzenie rowniez po umyciu rak w cieplej wodzie ale staram sie tego nie drapac . Co to moze być ?? Przesyłam zdjecia http://zapodaj.net/9faa11c5e83d8.jpg.html http://zapodaj.net/f64d89325d75d.jpg.html

Aleksander Ropielewski

Zmiana sugeruje reakcję alergiczną. W leczeniu kluczowe jest ustalenie środka ucuzlajacego i jego unikanie. Doraźnie miejscwo stosuje się sterydoterapię oraz emolienty i nawilżanie skóry.

Mogą to być zmiany wypryskowate , proszę natłuszczać ręce Alantanem Plus w maści i przez kilka dni stosować krem z 0,5 % Hydrocortisonem na noc, myć ręce w emulsji micelarnej Cetaphil .
Pić dużo wody i zrezygnować z słodyczy i pikantnych pokarmów.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska